Corps.sk

Corps.sk

Grave bol zameraný hlavne na organizovanie herných turnajov a pod Virgi sa zaštresovali herné servery. Spojením vznikol projekt Corps.sk kde si mohli hráči vybrať s pomedzi 20 herných serverov Counter Strike 1.6.

Web stránky fungovali na CMS PHP-Fusion, kde je dostupné veľké množstvo modulov pre úpravu stránok. Riešenia, ktoré neboli v tej dobe k dispozícií sme si programovali vlastnou pomocou.

Patril tam:

 • bodový systém
 • VIP systém spojený s hernými servermi
 • denné rozdávanie bodov po prihlásení ( za body si mohol hráč aktivovať VIP v hre )
 • rezervačný systém pre herné turnajové servery v danú dobu s vlastným heslom k serveru
 • denná a nočná téma webstránok

Vlastnej tvorbe sme sa venovali aj pri herných serveroch. Vznikli dva samostatné módy. V programovacom jazyku pawn sme vytvorili tieto módy:

 • 1 Shot - 1 Kill (1 náboj, 1% života)
 • 1 vs ALL (sám proti všetkým)

Z toho 1 Shot - 1 Kill server funguje doteraz a bude dostupný nepretržite, pretože to bol sľub a sľuby sa majú dodržiavať :-)

Pre komunitu bolo vytvorené vlastné herné GUI.

Všetky herné servery, hlasový server Ventrilo a TeamSpeak3 a naše webstránky v tej dobe fungovali na hlavnom serveri s operačným systémom Centos, umiestneným v Bratislave. Server bol odkúpený od spoločnosti crew.sk u ktorého sme mali dovtedy väčšinu herných serverov.


Pri tak veľkom projekte sme sa rozhodli spustiť online podporu, prepojenú s hernými servermi. Administrátor mohol pomocou jednoduchého príkazu priamo v hre urobiť screenshot hociktorému z hráčov, pri podozrení na podvádzanie v hre. Dostupná bola vtedy aj online podpora cez systém LiveZilla, kde hráči komunikovali priamo s administrátormi herných serverov.


  Časom projekt postupne strácal na popularite, hráči podrástli a bolo ohlásené vydanie novej hry Counter Strike Global Offensive.


  V dnešnej dobe je možnosť občas vidieť na herných turnajoch náš starý klan corps.sk, ktorí stále radi reprezentujú ako za starých čias v CS1.6 alebo v novšej hre CS-GO.

  Informácie o našom klane corps.sk:  https://corps.sk/?p=302

  Stránky projektu si prešli od spustenia rôznymi designami.

  V súčasnosti projekt corps.sk funguje na CMS Wordpress s jednoduchšími úpravami, kde sa priebežne informuje o stave projektu.

  Groups:

  « Previous Page

  Virgi.sk

  Next Page »

  Herbamarket.sk